Grupe de varsta

Grupa mijlocie - de la 4 - 5 Ani

Grupa mare - de la  5 - 6 Ani

SCOALA DE VARA 2019

Scoala de vara KIDDO sunt invitați

copiii  de pretutindeni , frați, surori,

prieteni, elevii altor școli și toți cei

care vor să petreacă alături de noi o

vacanta  de neuitat.

Sport la maxim

In cadrul Centrului Educational Kiddo Brasov copiii vor beneficia de activitati sportive intensive profesionale.

O minte sanatoasa intr-un corp sanatos !

Ce ne propunem ?

Respectarea nevoilor:

AFECTIVE - copilul se naste cu nevoia de a fi iubit

COGNITIVE - are sete de cunoastere si curiozitate epistemica

SOCIALE - traieste impreuna cu ceilalti

DE VALORI - isi insuseste normele morale

Integrarea copilului intr-o societate democratica, multilingva, multiculturala, prin acumulare progresiva de competente

Il invatam sa invete

Dezvoltarea capacitatii de a se adapta repede si usor unei societati in permanenta schimbare si dezvoltare exponentiala, respectand caracterul prospectiv al educatiei.

Comunicare prin acumulare de competente socioempatice si cultural lingvistice.

Socializare prin combaterea prejudecatilor si stereotipurilor, respectand principiul incluziunii si echitatii.

Observare interactiunilor care au loc la nivelul grupului social format in vederea optimizarii procesului instructiv-educativ.

Valorificarea metodelor educationale actuale care pun accent pe elev si nevoile sale, ducand astfel la dorinta de realizare si autodepasire.

Educarea in spiritul dezvoltarii gandirii, atentiei, capacitatii de analiza si sinteza, realizarii abstractizarii si generalizarii, a gandirii verticale si laterale, a dezvoltarii valentelor creative.